Muhabbet Kuşlarının İhtiyaç Listesi

Gerekli eşyalar:

Kafes; ölçüleri en az 45×45 olmalı. Eğer ileride eş ya da arkadaş da alırım diyorsanız 60×45 daha idealdir.

Yem; en önemli konulardan birisi de yemidir. Aspur oranı yüksek bir yem almanız iyidir. Benim yem içeriği oranım %35 aspur %15 sarı darı içermesidir. Geri kalan oranlamasını siz devam ettirebilirsiniz.

Kuş kumu : gerekli ve önemlidir. Çünkü dostlarımız kum ile besinleri öğütürler. Bu da onların sağlığı için gereklidir.

Tünek: plastik yerine tahta tünek alabilirsiniz. Onların ayak sağlığı için daha iyi olucaktır. Dostlarımızın kafesin de oturması için kullanılır.

Kafeste bir normal bir de asma olmak üzere toplam 3 tane bulunmalıdır. Ancak yerleştirirken alanlarını kısıtlamamaya özen gösterin.

Suluk ve yemlik; su ve yemlerini koymak için kullanır. Plastik ve metal olmak üzere 2 çeşit ham maddesi bulunuyor. Metal veya plastik kullanabilirsiniz. Yemlik olarak oldukça çeşit vardır herhangi birisini alabilirsiniz.

Vitamin ve probiyotik; vitamin ve probiyotik de kuşlar için oldukça önemlidir. Tüy dönemlerin de ve hastalık zamanlarında kullanmanız gereklidir. Oldukça fazla çeşit olduğu için seçmekte zorlanmamanız için önerilerilerimizin fotoğraflarını bırakayım. Bunlar oldukça iyi ürünlerdir. 

Kalamar kemiği ve mineral blok; gaga taşını kasıtlı olarak eklemedim. Çünkü bu iki ürün varken ona fazla gerek olmuyor. Kalamar kemiği kuşların kalsiyum ihtiyacını karşılar. Mineral blok ise kuşunuzun yediği besinlerden alamadığı mineralleri karşılar. Bu nedenle ikisi de gerekli ürünlerdir.